Study Tours to Poland – Jesień 2015

Study Tours to Poland edycja jesień 2015

STP-2015-Lublin-Fundacja-KReAdukacja-Study-Tours-to-Poland-jesien

To był pracowity, ale jednocześnie bardzo przyjemny początek października…

 Fundacja KReAdukacja po raz kolejny pokazywała  Polskę grupie 13 studentów. Tym razem mogliśmy się zaprzyjaźnić ze studentami  z Mołdawii, Białorusi i Ukrainy. 

Grupa bardzo aktywnie uczestniczyła we wszystkich elementach programu i poznawała Polskę w wielu aspektach:

– ideę samorządu terytorialnego poznali dzięki tematyczny warsztatom i  wykładom, ale przede wszystkim podczas spotkań w Urzędzie Miasta Lublin ? spotkanie z Wiceprezydentem Lublina Panem  Krzysztofem Komorskim  oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, gdzie spotkali się m.in. z Panem Leszkiem Burakowskim –  Dyrektorem Departamentu Organizacyjno-Prawnego.

– o tym, jak jak wygląda polskie szkolnictwo wyższe ? publiczne i prywatne ? uczestnicy mogli zobaczyć w czasie spotkań w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Polskie szkolnictwo wyższe oczami studenta poznawali  na Uniwersytecie Marii Curie ? Skłodowskiej. Tajemnice największej  lubelskiej uczelni odsłaniali członkowie Zarządu Uczelnianego Samorządu Studenckiego UMCS

– o roli mediów w społeczeństwie długo rozmawiano podczas spotkań w Kurierze Lubelskim, gdzie po raz kolejny z grupą STP spotkał się Pan Dariusz Kotlarz (obecnie prezes, wcześniej red.nacz. Kuriera) oraz w Telewizji Lublin

– organizacje pozarządowe i możliwości ich funkcjonowania w Polsce studenci  poznali podczas spotkań w Fundacji Inicjatyw Menedżerskich, w Lubelskim Ośrodku Samopomocy oraz oczywiście podczas licznych wizyt w biurze KReAdukacji 😉 

–  bardzo ważnym elementem naszego programu w czasie wizyt studyjnych są praktyki. I po raz kolejny odbyły się one w prowadzonym przez Fundację Rozwoju Wolontariatu Programie Projektor oraz w Akademickim Radiu Centrum. Nasi studenci ? praktykanci przygotowali i zorganizowali zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skrzynicach  oraz przygotowali materiały radiowe, m.in. wywiady dotyczące inspiracji.

– jeden dzień cała grupa spędziła w Warszawie. W stolicy odwiedziliśmy Parlament, Park Łazienkowski, Stare Miasto. Uczestnicy odwiedzili także ?centralę? ? czyli biuro Study Tours to Poland, gdzie spotkali się z Panem Dyrektorem  Mirosławem Skórką i Panią Leną Prusinowską.

 – Uczestnicy zwiedzali Lublin, a także odwiedzili dwa urokliwe miasteczka naszego regionu ?Kazimierz Dolny i Wojciechów, w  którym w prywatnym ZOO nie tylko zaprzyjaźniali się z egzotycznymi zwierzętami, ale mogli także porozmawiać o prowadzeniu ZOO z jego właścicielem. Mimo niesprzyjającej pogody, udało się także zorganizować ognisko .

W czasie programu  nasi goście opracowali i zorganizowali także  dwa  projekty społeczno ? kulturalne:  happening dotyczący zdrowego trybu życia (?papieros za jabłko?;)) oraz grę miejską dla uczniów XIV LO w Lublinie. Obie inicjatywy były świetnie zorganizowane i bardzo podobały się odbiorcom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wizyty!

Dzień 1 | Dzień 2 | Dzień 3

Dzień 4 | Dzień 5 | Dzień 6

Dzień 7 | Dzień 8 | Dzień 9

Dzień 10 | Dzień 11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *