Study Tours To Poland – Wiosna 2014

Dla Fundacji KReAdukacja, jako operatora ?Study Tours to Poland? to była wyjątkowa wiosna ? przyjęliśmy aż dwie grupy studentów z Europy Wschodniej. W kwietniu gościło u nas 11 studentów  z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Mołdawii, natomiast w maju Lublin odwiedziło 13 aktywnych, młodych ludzi z trzech krajów: Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Jak zwykle, uczestnicy poznawali Polskę w wielu aspektach:

Szkolnictwo wyższe poznawali na przykładzie kilku lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz Uniwersytetu Marii Curie ? Skłodowskiej. Dzięki tym spotkaniom mogli porównać to, jak funkcjonują w Polsce  uczelnie państwowe, publiczne oraz prywatne. Uczestników interesowało także wszystko to, co miało związek ze zrozumieniem idei samorządu terytorialnego ? odbyły się wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, w  Urzędzie Miasta Lublin, a członkowie Naukowego Studenckiego Koła Samorządowców przeprowadzili warsztaty i wykłady na temat polskiej demokracji i struktury naszego państwa.

Ważnym elementem wizyt jest także obserwacja tego, w jaki sposób działają polskie ngosy. Oprócz zapoznania się z działaniami KReAdukacji  😉 umożliwiliśmy także studentom spotkanie w Fundacji Inicjatyw Menedżerskich oraz w Stowarzyszeniu Misericordia. Dzięki temu mogli zobaczyć, w jak wielu różnych dziedzinach działają organizacje pozarządowe.

Polski biznes uczestnicy poznawali podczas spotkań z ?kobietami przedsiębiorczymi?, właścicielkami firm ?Eveline ? Style? oraz ?Bardotka?, a także podczas wizyty w prywatnym  ZOO w Wojciechowie, podczas której młodzież nie tylko zwiedzała to miejsce, ale także miała okazję w swobodnej ?okołoogniskowej? J  atmosferze porozmawiać z jego właścicielem.

Najwyższą aktywnością studenci STP mogli wykazać się w czasie praktyk zorganizowanych w Radiu Centrum oraz Projektorze. Część grup przygotowywała własne audycje, które następnie znalazły się na antenie radia, a część przygotowała zajęcia dla dzieci i młodzieży ze szkół w Jastkowie i Niedrzwicy Dużej.  Aktywnie uczestniczyli także w warsztatach tworzenia międzynarodowych wymian młodzieży, podczas których powstało wieeeeeele bardzo ciekawych pomysłów, które mamy zamiar wspólnie realizować.

Sporo czasu poświęciliśmy także na poznanie miasta i regionu. Zwiedzano Lublin: z grupami byliśmy Piwnicy pod Fortuną w  Podziemiach Lubelskich, Archikatedrze, na Wieży Trynitarskiej, na Zamku Lubelskim oraz w Muzeum na Majdanku. Każda grupa odwiedziła także urokliwy Kazimierz. Byliśmy też w stolicy, gdzie oprócz zwiedzania Starego Miasta i Łazienek odwiedziliśmy Parlament i Pałac Prezydencki.

Każda grupa miała także okazję uczestniczyć w wyjątkowych, związanych z terminami wizyt, wydarzeniach:  kwietniowa wzięła udział w  mszy świętej i  procesji podczas Niedzieli Palmowej, a majowa ? wraz z głosującymi organizatorami ? odwiedziła lokal wyborczy i przyjrzała się przebiegowi wyborów do Europarlamentu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, filmików i prezentacji z wizyt, a także do wysłuchania informacji o programie, które pojawiły się na antenie Radia Centrum. Szczególnie polecamy wysłuchanie materiałów, które przygotowały grupy odbywające praktyki w RC.

P.S. wszystkich, czytających po ukraińsku 😉 zachęcamy do przeczytania relacji jednej z uczestniczek ? Marty Pryriz z grupy majowej.

Study Tours to Poland – Kwiecień 2014
Study Tours to Poland - Kwiecień 2014 | Fundacja KReAdukacja

Dzień 1  Dzień 2  Dzień 3  Dzień 4  Dzień 5  Dzień 6  Dzień 7 Dzień 8  Dzień 9  Dzień 10

Study Tours to Poland – Maj 2014
Study Tours to Poland, STP, spotkanie operatorów, operatorzy programu, program Study Tours to Poland, STP w Lublinie, najlepsze STP w Polsce, the best STP in Poland, Lublin, Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Fundacja KReadukacja, STP is great, great time in Lublin, nice, happy, fantastic time, stp.kreadukacja.org, kreadukacja.org, studytours.pl, zdjęcia, galeria, wizyty studyjne, studenci ze wschodu, Rosja, Białoruś, Ukraina, Mołdlawia, Mołdowa, fundacja@kreadukacja.org, kreadukacja.org, maj 2014, kwiecień 2014

Dzień 1  Dzień 2  Dzień 3  Dzień 4  Dzień 5  Dzień 6  Dzień 7 Dzień 8  Dzień 9  Dzień 10

Kwietniowe Praktyki w Radiu Centrum

“>

Majowe Praktyki w Radiu Centrum

Podsumowanie programu na antenie Radia Centrum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *